Uszkodzone auta ze Stanów – czy to się opłaca?

Uszkodzone auta ze Stanów – czy to się opłaca?

Posiadanie amerykańskiego samochodu, symbolu wolności i unikatowości, to marzenie wielu fanów czterech kółek. Okazuje się, że nieustanną popularnością cieszy się trend polegający na sprowadzaniu pojazdów z USA. Te z kolei potrafią być nawet o 40% tańsze niż europejskie alternatywy, w tym flagowe pojazdy takich firm jak BMW, Volvo czy FIAT. Mowa tu przede wszystkim o Chevroletach, Fordach i nie tylko, bo europejskie marki również kupimy taniej w USA. O ile sprowadzanie nowego samochodu jest opłacalne, o tyle wśród konsumentów pojawiają się pytania o to, czy warto sprowadzać uszkodzone auta ze Stanów Zjednoczonych. Chodzi przede wszystkim o koszt naprawy aut z USA, który – naturalnie rzecz biorąc – trzeba będzie ponieść.

Naprawa aut z USA – na miejscu czy w kraju?

Gdzie lepiej dokonać naprawy samochodów z USA – w Stanach czy w kraju, do którego sprowadzimy dany pojazd? Większość aut, które trafiają do Europy zza oceanu, jest naprawiana na miejscu, czyli zwykle w państwie klienta. Z czego to wynika? Naprawa samochodów sprowadzonych ze Stanów Zjednoczonych w większości przypadków okazuje się opłacalna. Dlaczego? Ponieważ wiele z tych aut ma stosunkowo niewielkie usterki i uszkodzenia blacharskie. Amerykanie, w przeciwieństwie do Europejczyków, w momencie kolizji, zamiast naprawiać drobne uszkodzenia lakiernicze czy mechaniczne, często decydują się na automatyczne skorzystanie z ubezpieczenia. Jest to po prostu bardziej opłacalne przy dobrej polisie. Korzystając z pieniędzy z ubezpieczenia, amerykańscy kierowcy inwestują w nowy pojazd, zamiast reperować stary. Z tego powodu rynek amerykański jest przesycony samochodami, zwłaszcza tymi uszkodzonymi, a Europa, w tym Polska, to dla Amerykanów rynek zbytu.

Naprawa blacharska auta z USA

Sprowadzanie i naprawa samochodów z USA to dla wielu osób doskonała okazja do nabycia względnie nowego, choć uszkodzonego pojazdu, w stosunkowo dobrym stanie technicznym. Wielokrotnie wystarczy bowiem przeprowadzić drobne naprawy czy kosmetyczne poprawki, aby mieć samochód, który działa i prezentuje się znakomicie. W przypadku specyfiki rynku europejskiego przeprowadzenie naprawy auta z USA pozwala na znaczną oszczędność w porównaniu do zakupu nowego pojazdu na rodzimym rynku. Jak wspomnieliśmy, zwykle chodzi o drobne usterki. Naprawa blacharska auta z USA nie powinna więc słono kosztować. Warto pamiętać, że często wystarczy po prostu wymienić błotnik lub zderzak, by auto wyglądało jak nowe. W przypadku Fordów czy Chevroletów jest to jeszcze tańsze, bo zwykle ich obudowa składa się w dużej mierze z plastiku. Po zajęciu się kwestiami blacharskimi przychodzi czas na naprawę lakierniczą auta z USA, która również nie powinna nas dużo kosztować.

Naprawa samochodów z USA – zrób to z pośrednikiem

Pojazdy sprowadzane z Ameryki stały się prawdziwą gratką nie tylko dla koneserów, ale także klientów chcących znaleźć dobre auto w przystępnej cenie, dodatkowo mogące śmiało konkurować z pojazdami najnowszej generacji oferowanymi przez europejskie marki. Sprowadzanie nieuszkodzonych pojazdów jest opłacalne, ale biorąc pod uwagę amerykański styl życia, czasem po prostu jeszcze taniej jest wybrać auto uszkodzone. Naprzeciw tym potrzebom wychodzą firmy, które oferują nie tylko usługi pośrednictwa w procesie sprowadzania pojazdu ze Stanów Zjednoczonych do Europy, ale także kompleksowe naprawy aut z USA. Dlaczego warto skorzystać z tych usług? Oto cechy, które przemawiają za współpracą.

  1. Kompleksowe podejście – firmy specjalizujące się w sprowadzaniu i naprawie samochodów oferują kompleksowe usługi, które obejmują cały proces, począwszy od prowadzenia aukcji aż po dostarczenie i naprawę samochodów z USA w Polsce.
  2. Doświadczenie i wiedza – pośrednicy mają doświadczenie i wiedzę, które pozwalają dokładnie ocenić stan techniczny pojazdu i dokonać stosownych napraw.
  3. Znajomość rynku części zamiennych – profesjonalne firmy mają dostęp do źródeł części zamiennych, korzystając zarówno z tych oryginalnych, jak i zamienników.
  4. Bezpieczeństwo – korzystając z usług firmy, która zajmuje się sprowadzaniem i naprawą aut z USA, jako klient zyskujesz pewność, że pojazd zostanie przywrócony do pełnej sprawności.
  5. Własne warsztaty – dobry pośrednik zaoferuje naprawę uszkodzonego pojazdu w swoim renomowanym warsztacie, dokonując niezbędnych poprawek, w tym napraw lakierniczych auta z USA.
  6. Oszczędność czasu i energii – powierzając proces naprawy specjalistom, oszczędzasz czas i energię, a ponadto zyskujesz możliwość bezgotówkowej naprawy auta z USA, ponieważ za wszystko płacisz zbiorczo.

Naprawy aut z USA – kompleksowa obsługa

Warto skorzystać z usług pośredników oraz firm specjalizujących się w naprawie samochodów z USA, ponieważ oferują one indywidualne i profesjonalne podejście bazujące na doświadczeniu i wiedzy. Dzięki powierzeniu całego procesu osobom znającym się na rzeczy oszczędzasz czas i unikasz problemów, a na samym końcu możesz się cieszyć sprawnym i naprawionym amerykańskim pojazdem.