Leszek Lichota i Ilona Wrońska opisują proces importu, swojego samochodu z USA

NASZ TRYB PRACY

Poniżej przedstawiamy procedurę importu aut z USA i Kanady (lub innego pojazdu):

1

KROK

WYBÓR POJAZDU

Masz na oku konkretny model? Interesuje Cię sprowadzanie aut z USA? Nasz specjalista pomoże Ci w każdym przypadku. Wspólnie sprecyzujemy oczekiwania oraz ustalimy wymagania, takie jak: marka, model, rocznik czy wyposażenie. Jeśli interesuje Cię lekko uszkodzony pojazd do remontu, określimy także zakres ewentualnych szkód fizycznych.

2

KROK

POSZUKIWANIA

Na tym etapie otrzymujesz oferty w formie linku na maila. Jeżeli któraś z ofert Cię zainteresuje, wyliczamy cenę transportu oraz podajemy sugerowaną kwotę, jaką może zakończyć się licytacja. Warto wspomnieć, że szukanie odpowiedniego pojazdu trwa czasem kilka tygodni – wszystko zależy od życzeń i preferencji klienta.

3

KROK

PODPISANIE UMOWY

Przed samą licytacją (nie później niż 24 godziny przed rozpoczęciem licytacji) przystępujemy do podpisania umowy, którą można pobrać bezpośrednio ze strony lub otrzymać mailem. Uiszcza się także odpowiedni depozyt – w przypadku przegrania licytacji, depozyt jest w pełni zwracany klientowi.

4

KROK

TRANSPORT

Udało się – aukcje samochodowe USA zakończone sukcesem! Po dokonaniu płatności pojazd transportowany jest do portu, a następnie ładowany na statek do Europy. W tym momencie otrzymujesz też „Bill of Landing”, czyli świadectwo ładunkowe, na podstawie którego możesz monitorować aktualną pozycję statku.

5

KROK

ODBIÓR W POLSCE

Po rozładunku pojazd poddaje się procedurze celnej. Firma spedycyjna wystawia poszczególne rachunki (CŁO, VAT, opłaty portowe)- po ich opłaceniu pojazd transportowany jest do naszej firmy bądź pod konkretny adres.

6

KROK

WARSZTAT

Sprowadzony samochód możesz naprawić w warsztacie Ameryka Cars. Świadczymy kompleksowe usługi z różnych zakresów – wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my przywrócimy autu pełną sprawność.

DOKUMENTY

To, co wyróżnia nas na tle innych, to wszechstronność i różnorodność usług. Do potrzeb klientów podchodzimy w sposób kompleksowy – z tego powodu nie tylko zapewnimy Ci import samochodów z USA (lub innych pojazdów) oraz naprawę, ale i przetłumaczenie niezbędnych dokumentów. Z naszej strony możesz pobrać także stosowną umowę.

AKTUALNE OFERTY

Import samochodów ze Stanów

Sprowadzenie auta z USA jest kłopotliwe? Tak, jeśli robisz to samodzielnie i nie masz doświadczenia. Trudno będzie Ci określi koszt sprowadzenia auta z USA. Podobne trudności może sprawić transport auta z USA. Zdecydowanie lepiej powierzyć import samochodów z USA firmie w tym wyspecjalizowanej. Dzięki temu auta z USA trafiają nieuszkodzone, a koszt sprowadzenia auta z USA łatwy jest z góry do ustalenia i nie będzie on stanowił niemiłej niespodzianki.

Ja sprowadzić auto z USA?

To nic trudnego. Po prostu wybierz interesujący model i opowiedz nam o nim. Jaki rocznik Cię interesuje? Jaki kolor powinien mieć samochód i w co ma być wyposażony? Postaramy się zaproponować Ci przynajmniej kilka aut z USA. Jeśli chcesz, poszukamy także wśród tych delikatnie uszkodzonych. Są zdecydowanie tańsze, a my od razu określimy koszt naprawy auta z USA w naszym warsztacie w Polsce.

Teraz wystarczy wygrać licytację wybranego pojazdu i po uiszczeniu depozytu czekać aż auto wyruszy w podróż do Europy. Transport aut z USA odbywa się drogą morską. Przez cały czas będziesz mógł śledzić miejsce, w którym Twoje samochód aktualnie się znajduje. Po przybiciu do lądu zostanie on poddany procedurze celnej. Po uiszczeniu wszystkich opłat auto trafi pod wskazany adres lub do naszego warsztatu, w którym dostosujemy je do obowiązujących w Europie wymagań.

Auta zabytkowe z USA

Wiemy, jak dużym powodzeniem cieszą się w Europie auta zabytkowe z USA. Potężne i majestatyczne krążowniki przykuwają uwagę wszystkich kierowców na Starym Kontynencie. A może marzysz o niemieckim Volkswagenie Transporterze, którym „dzieci kwiaty” w latach siedemdziesiątych przemierzały stepy Arizony w drodze do słonecznej Kalifornii? W tym tkwi magia amerykańskiej motoryzacji. Auta zabytkowe z USA są dla każdego, kto chce poczuć na żywo klimat minionych lat, klimat wolności. Jeśli jeszcze nie wiesz, w którym z amerykańskich samochodów czułbyś się najlepiej, z przyjemnością doradzimy. O amerykańskiej motoryzacji, rozmawiać możemy godzinami. Wiemy, że poza funkcjonalnością i wyglądem, po samochodach zza Oceanu spodziewamy się, by przynosiły radość i poczucie wolności!