Ile kosztuje sprowadzenie auta z Kanady do Polski?

Ile kosztuje sprowadzenie auta z Kanady do Polski?

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się sprowadzanie samochodów z Ameryki Północnej. Stało się to bardzo powszechne i atrakcyjne dla wielu Europejczyków, w tym Polaków. Istnieje wiele powodów, dla których coraz więcej osób rozważa zakup auta zza oceanu. Warto wiedzieć, że to kwestie finansowe odgrywają kluczową rolę w tym procesie. Doszło do tego, że koszty sprowadzenia samochodu z Ameryki stały się niższe niż zakup takiego samego lub podobnego modelu na rodzimym rynku. Z tego powodu aukcje samochodów kanadyjskich są coraz częściej odwiedzane nie tylko przez szukających sposobu na zarobek importerów, ale i klientów indywidualnych. Wiele osób przeszukując fora i licytacje aut z Kanady, zadaje sobie pytanie, ile kosztuje sprowadzenie auta z Kanady do Polski i czy warto to robić.

Kierunek: Kanada – samochody, które kuszą

Aspekty finansowe to jedno, ale w grę wchodzi także zagraniczny design samochodów, które są rzadko spotykane na europejskich, a tym bardziej polskich drogach. Jako że rynek samochodowy w Stanach Zjednoczonych ma się całkiem dobrze, pojazdy z USA i Kanady wyróżniają się oryginalnymi kształtami i wyposażeniem, a także nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. To przyciąga tych, którzy szukają czegoś nietuzinkowego. Licytacje aut kanadyjskich dają koneserom możliwość nabycia unikalnego pojazdu, który wyróżni się w Polsce. Jednakże przed podjęciem decyzji o sprowadzeniu samochodu z Ameryki warto dokładnie zbadać rynek, porównać koszty i zapoznać się z różnymi formalnościami. Znając wszystkie zasady i czując się pewnie swojego wyboru, dopiero wtedy możemy odwiedzić aukcje samochodów z Kanady. W ten sposób unikniemy też przykrych niespodzianek i zyskamy pewność co do zakupu kanadyjskiego auta

USA i Kanada – samochody tańsze nawet o 50%

Sprowadzenie samochodu z Ameryki – czy warto? Odpowiedź brzmi: to zależy, choć biorąc pod uwagę obecnie utrzymujący się trend, powinno się powiedzieć: raczej tak. Auto zakupione na kanadyjskiej aukcji samochodów niesie ze sobą wiele korzyści, chociaż główną rolę odgrywają kwestie finansowe. Samochody z Kanady, które są bogato wyposażone, mogą być tańsze od 30% do nawet 50% w porównaniu do aut z tej samej półki dostępnych w Europie. To oznacza, że importując pojazd z kanadyjskiej aukcji samochodów, otrzymujesz pojazd wyposażony w te same rozwiązania, co flagowe auta takich marek jak BMW, Audi czy Alfa Romeo – a to wszystko za niższą cenę. Ile zatem wyniesie nas import pojazdu z Kanady?

Licytacje aut – Kanada się opłaca

Cena to główny motywator, dla którego sprowadza się samochody z Kanady. Jeżeli chcemy korzystać z usług firm zajmujących się importem pojazdów z Ameryki, możemy spodziewać się wydatków na poziomie 10–25 tys. w przypadku pojedynczego auta. Po części wiąże się to z akcyzą na kanadyjskie samochody i nie tylko uzależnioną od wartości pojazdu oraz pojemności silnika. Drugim ważnym aspektem jest cło. W przypadku aut z kanadyjskich licytacji wynosi ono 10% jego wartości. Dla przykładu – decydując się na samochód o wartości 100 tys. zł, trzeba się liczyć z cłem na poziomie 10 tys. zł. Niemniej jednak sprowadzanie aut z USA oraz Kanady w wielu przypadkach nadal pozostaje opłacalną alternatywą dla kupna nowego auta z salonu w Europie. Jednakże przedtem dobrze jest dokładnie zbadać i obliczyć koszty sprowadzenia samochodu jeszcze przed jego zakupem.

Aukcje samochodów z Kanady – dlaczego warto sprowadzać z pośrednikiem?

Licytacje aut z Kanady początkowo mogą kusić atrakcyjną ceną tych, którzy rozważają zakup auta zza oceanu. W odpowiedzi na tego typu potrzeby na rynku pojawiło się wielu pośredników oferujących pośrednictwo w procesie sprowadzania samochodów z Kanady. Warto skorzystać z ich usług ze względu na:

  • wiedzę i doświadczenie – pośrednicy specjalizujący się w sprowadzaniu samochodów z Ameryki i nie tylko mają wiedzę i konieczne doświadczenie w tym zakresie. Są w stanie znajdować najlepsze oferty na rynku, a także doskonale znają etapy i procedury, przez które trzeba przejść, aby sprowadzić legalnie auto do Polski;
  • uniknięcie pułapek i nieuczciwych ofert – wartość pojazdu na aukcji zależy przede wszystkim od jego stanu technicznego, przebiegu czy historii. Pośrednicy mają niezbędne narzędzia i wiedzę, aby ocenić, czy dana oferta nie skrywa żadnych wad;
  • legalność i formalności – cały proces wiążę się z przejściem przez różnego rodzaju formalności, których załatwienie można zlecić osobie trzeciej, co przyczynia się do oszczędności czasu i energii;
  • wsparcie w wyborze – wielu pośredników oferuje także doradztwo w wyborze odpowiedniego samochodu zza oceanu dostosowanego do naszego budżetu i potrzeb.

Samochód z Kanady? Zrób to legalnie!

Mimo że korzystanie z usług pośredników początkowo wydaje się droższe, to w rzeczywistości wiążę się z pewnego rodzaju bezpieczeństwem i oszczędnością zasobów czasowych oraz finansowych. Decydując się na wsparcie osób z doświadczeniem, zyskujemy spokój i pewność, że sprowadzenie samochodu z innego kontynentu zostanie przeprowadzone profesjonalnie oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami.