Kalkulator opłat

(Tą kwotę należy przelać do Stanów Zjednoczonych maksymalnie do 3 dni od wygrania aukcji. Ceny transportów lądowych oraz fracht morski dotyczy pojazdów osobowych. Przy samochodach typu Pick-Up lub SUV ceny mogą ulec zmianie)

Odprawa celna

(Gdy samochód dopłynie do Europy i zostanie rozładowany oraz oclony tą kwotę wpłacamy na podstawie faktury do Agencji Celnej)

Transport z portu i dodatkowe usługi

Łączny koszt

Chcesz otrzymać szczegółową wycenę?

Skontaktuj się z nami drogą mailową

Import pojazdów i aut z USA do Polski wiąże się z pewnymi kosztami. Kształtują się one w następujący sposób:

Akcyza:

3,1% dla silników o pojemności do 2.0L
18,6% dla silników o pojemności powyżej 2.0L

Podatek VAT:

19% w Niemczech
23% w Polsce

Cło:

samochód osobowy 10%
motocykl 6%

Przed licytacją należy wpłacić 10% wartości wylicytowanej kwoty. W przypadku przegranej licytacji kaucja jest zwracana do 5 dni roboczych.

KURSY WALUT

Jaki jest koszt importu z USA?

Masz swój określony budżet, ale jak wyliczyć, ile możesz wydać na samochód, by wystarczyło jeszcze na opłaty związane z jego transportem, cłem i podatkiem? Nic prostszego. Wystarczy skorzystać z kalkulatora opłat. Koszt transportu auta z USA oszacujesz, znając w zasadzie tylko nazwę stanu, z którego auto będzie transportowane. Potem wystarczy tylko wskazać port docelowy. Przy szacowaniu wysokości cła i podatku wystarczy wskazać wartość kupowanego pojazdu, by poznać orientacyjną kwotę, którą należy odprowadzić do fiskusa.
Wielu z tych kosztów można uniknąć, sprowadzając samochód na mienie przesiedleńcze. Taka sytuacja zachodzi np. w momencie, gdy ktoś przeprowadza się ze Stanów do Europy. W innym razie trzeba będzie uiścić wszystkie opłaty. Warto jednak pamiętać, że także w przypadku używanych aut ze Stanów Zjednoczonych można znaleźć atrakcyjne finansowanie na samochód z USA. Mając spore doświadczenie, z przyjemnością podpowiemy, jak znaleźć atrakcyjne finansowanie na samochód ze Stanów.